Drewniane elewacje

Stylowe i eleganckie wykończenia

Nasze elewacje drewniane wykonujemy z materiału naturalnego, który coraz częściej stosowany jest w architekturze mieszkaniowej oraz przemysłowej ze względu na swoje ogromne możliwości kształtowania nowoczesnego, połączonego z tradycją i przyjemnego dla oka wizerunku każdego nowo powstającego budynku.

    W SKRÓCIE :
  • Elewacje drewniane to piękno i styl dla twojego domu
  • Drewno europejskie: ŚWIERK SKANDYNAWSKI, MODRZEW SYBERYJSKI
  • Drewno egztyczne OKOUME, BADI, IPE, MERBAU, IROKO, MERANTI,CEDR KANADYJSKI
  • Różne profile desek elewacyjnych

Elewacje drewniane są od dawna stosowane w budownictwie na całym świecie. Inwestorzy wybierają elewacje drewniane z uwagi na walory zdrowotne, ekonomiczne, a także komfort otoczenia. Elewacje drewniane na co dzień spotykamy w nowoczesnych osiedlach, obiektach handlowych i biurowych, prywatnych domach.

Profile desek elewacyjnych odpowiednio dobrane uatrakcyjniają i jednocześnie ożywiają bryłę odbierając jej surowość. Sprawiają że wygląda ona na lżejszą, bardziej miękką i przyjemną wizualnie. Dlatego aby nadać obiektowi bardziej naturalny charakter a zarazem ekologiczny, co bardzo przemawia do nabywców, architekci coraz częściej sięgają po elewacje drewniane.

Możliwości jakie stwarzają elewacje drewniane są bardzo duże. Można je łączyć podobnie jak to się robiło w przeszłości z tynkiem i kamieniem oraz coraz częściej ze szkłem, klinkierem, surowym betonem a nawet metalem. Aranżując elewacje drewnianą z innymi materiałami można uzyskać naprawdę bardzo ciekawy i atrakcyjny wygląd całej elewacji budynku. Zależnie od danego zestawienia, elewacja wykonana z drewna może stanowić główną część całej kompozycji, może być tłem elewacji budynku lub jedynie jego detalem podkreślającym wyjątkowość projektu.Drewno zabezpieczamy pełnym systemem poprzez impregnat, podkład i lakier nawierzchniowy lub poprzez impregnację i olejowanie produktami renomowanych firm.