Drewniane tarasy

Idealne miejsce odpoczynku

Taras drewniany to jedna z najbardziej reprezentacyjnych części domu. Z pewnością warto zatem zainwestować w jego wyjątkowy wygląd. Nasze doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie zaprojektować, zbudować i zmontować konstrukcje tarasowe spełniające nawet najbardziej wyszukane wymagania naszych Klientów. Tarasy wykonujemy z drewna krajowego oraz egzotycznego.

    W SKRÓCIE :
  • Drewno europejskie np. modrzew, sosna, świerk
  • Drewno egzotyczne np. massaranduba, bangkirai, ipe
  • Różnego rodzaju konstrukcje
  • Duży wybór kolorystki, kształtu, układu tarasu

Firma Vesa poleca deski tarasowe w gatunkach egztycznych np. massaranduba, bangkirai, ipe, badi, tatajuba, sapeli, merbau. Gatunki te stosowane na zewnątrz charakteryzują się bardzo dużą odpornością na destrukcję biologiczną w zmiennych warunkach atmosferycznych. Odpowiedzialna za to jest wysoka gęstość drewna oraz duża zawartość garbników. Trwałość tych gatunków nawet bez impregnacji jest kilkakrotnie wyższa niż impregnowanej sosny. Ścisła struktura drewna nadaje mu piękną, gładką powierzchnię, natomiast szeroka paleta kolorystyczna, od słonecznych żółci po mahoniowe brązy i czerwienie, kształtuje unikalny klimat otoczenia.

Tarasy z drewna występują w postaci desek o różnych długościach, szerokościach oraz grubościach, układanych na legarach. Taras można budować jako niezależna wolnostojąca konstrukcja, posadowiony wówczas na betonowych podporach, ale również budowany jest na wylewkach betonowych czy innym stabilnym podłożu, trzeba uwzględnić zwłaszcza w przypadku tych ostatnich kierunek spadku, tak aby nie tamować legarem wody. Na koniec każdy taras jest olejowany specjalnym, profesjonalnym olejem do desek tarasowych. Przyszłym właścicielon tarasu drewnianego zaleca się rwgularne czyszczenie i olejowanie desek - dzięki czemu taras będzie służyć dłużej.

Koszt wykonania 1m2 tarasu z drewna egzotycznego lub kompozytu uzależniony jest od wielu czynników w tym między innymi: wielkości oraz kształtu tarasu, lokalizacji inwestycji, gatunku użytego drewna egzotycznego lub rodzaju deski kompozytowej oraz różnicy poziomów pomiędzy gruntem a progiem drzwi. Wszystkie wyżej wymienione składowe mają wpływ na ostateczną cenę wykonania tarasu.Co wyróżnia naszą firmę na tle innych firm wykonujących tarasy ? Przede wszystkim niezwykle bogata oferta wzorów kolorów i materiałów. Wykonujemy jak i montujemy tarasy, sprzedajemy równieżpojedyncze deski tarasowe do samodzielnego montażu. Każdy nasz taras charakteryzuje się idealnym połączeniem najwyższej jakości oraz niezwykle konkurencyjnej ceny. Wykonujemy również drewniane balustrady, ławki i inne zabudowy do tarasów na zamówienie.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami w galerii, które przedstawiają przykłady drewnianych tarasów :